
Глечики, графини, набори для напоїв
Для короткочасного зберігання та подачі напоїв використовують спеціальні посудини, які можуть мати різну форму, відрізнятися за об'ємом, матеріалом та естетичними властивостями. Глечики та графини допомагають прикрасити стіл та створити святкову атмосферу, а ексклюзивні вироби та набори стають чудовим подарунком.
Чим відрізняється графін від глечика?
На етапі пошуку посуду у багатьох виникає проблема, що вибрати – глечик чи графін. Щоб визначитися, потрібно розібратися в їх відмінностях:
- Графини нагадують пляшки та закриваються пробкою зі скла, при цьому не мають ручки та носика. Їх використовують для подачі міцного спиртного або освіжаючих напоїв, а також вина.
- Глечики – це посудини, що мають ручку вигнутої форми й носик. У чомусь вони схожі на чайники, але більші за висотою та призначені для подачі молока, води, компоту, соку, а також для вина, але не підходять для горілки, коньяку, бренді чи віскі.
Різновиди посудин та їх особливості
У розпорядженні покупців є безліч видів глечиків та графинів, тому важливо заздалегідь вирішити, що вам потрібно. Основними параметрами класифікації є:
- об'єм – може змінюватись від 400 мл до 2,5 л;
- особливості використання – для міцного алкоголю, для вина (такі ємності називають декантерами), для соку та інших безалкогольних напоїв, наприклад, нектару або лимонаду;
- діаметр верхньої частини;
- матеріал – найбільш популярними матеріалами є скло, фарфор та кришталь, хоча зустрічаються також керамічні, пластикові та металеві вироби;
- ступінь прозорості – якщо важливо оцінити насиченість кольору напою, краще обирати повністю прозорі посудини, а для шанувальників експериментів є кольорові вироби;
- комплектація – спеціально для тих, хто шукає ексклюзивні товари, є набори, де окрім графину присутні келихи та піднос.
Правила використання графинів та глечиків
- У глечиках та графинах зберігати напої можна лише нетривалий період часу (виняток становлять штофи).
- Для щоденного застосування краще підбирати вироби зі скла, а для свят – варіації з кришталю чи фарфору.
- Дизайн посудин повинен підбиратися з урахуванням оформлення кухні та стилістики іншого посуду.
- При замовленні продукції з кришталю необхідно врахувати, що мити її в посудомийці заборонено через ризик появи тріщин та сколів.
- Впоратися з проблемою потьмяніння поверхні графину або глечика допоможе розчин води та оцту, який потрібно залити всередину і залишити на 2 години. Після промивання посудина виглядатиме ідеально.
- Для очищення декантерів потрібні спеціальні миючі засоби та йоржики. Такі посудини бажано промивати очищеною водою, потім протирати серветкою та ретельно висушувати.