Книга "Історія царської охранки"

 • Рейтинг:
 • Бренд:
 • Артикул:
  0302006021
 • Колір:
  коричневий
 • Країна виробництва:
  Україна
 • Матеріал обкладинки:
  натуральна шкіра
 • Мова видання:
  російська
 • Формат видання:
  225х300х60мм
15 925 грн

Ця книга стане чудовим подарунком для всіх, хто цікавиться принципами роботи правоохоронної системи в царській Росії.

Характеристики книги:

Дана подарункова книга оформлена в палітурку з натуральної високоякісної шкіри ручної роботи. Лицьова сторона книги прикрашена золотим тисненням. З бічної частини книги є кольоровий зріз.

Все про книгу:

"Охранка" - таємна поліція. Це охоронне відділення виникло ще в 1860-х роках і поступово царська охранка перетворилася в таємну організацію. Важливу роль в ній грала спеціальна агентура, що створювала систему дуже ефективною для стеження.

"Царська охранка" - це побутова назва структурних органів департаменту поліції Міністерства внутрішніх справ, що діяли на території Російської імперії. Повне найменування - Відділення по охороні громадської безпеки і порядку. Була створена в 1866 році, а розпущена в березні 1917-го. Приводом для створення стало замах на Олександра II.

Для результативної роботи охоронного відділення було сформовано мережу "внутрішньої агентури", яка впроваджувалася у всілякі організації і партії, виконував строгий і непримітний контроль над їх діяльністю. Діяльність завербованих резидентів ніколи НЕ обмежувалася передачею інформації для поліції і шпигунство, вони нерідко провокували ситуації, по які арештовувалися члени нелегальних об'єднань. Агенти сповіщали про час і місце проведення акцій, і підготовленій вже поліції НЕ складало ніяких труднощів заарештувати підозрюваних.

Підпорядковувалися охоронні відділення безпосередньо департаменту поліції при Міністерстві внутрішніх справ. Саме тут давався загальний напрямок розшукової діяльності, вирішувалися питання розпорядження особовим складом. У грудні 1906 року голова Ради міністрів Петро Столипін створює районні охоронні відділення. В їх обов'язки входить об'єднати всі установи політичного розшуку, які функціонували в кожному районі.

Історія царської охранки закінчилася в березні 1917 року, практично відразу після Лютневої революції. Вона була ліквідована за рішенням Тимчасового уряду. При цьому частина архіву була знищена ще в лютому. Загальна чисельність агентів царської охранки становила близько тисячі чоловік.

Немає відгуків про цей товар.

Ще не було питань.