Келихи та фужери

Келихи та фужери

Не лише під час застіль, але й у звичайному житті люди використовують келихи та фужери. В них наливають алкогольні та безалкогольні напої, виставляють на стіл при сервіруванні романтичної вечері та проведенні сімейного свята, а також часто дарують на ювілей, річницю весілля чи новосілля. Великий асортимент дає можливість знайти підходящий за всіма критеріями товар, у тому числі підібрати статусний презент для керівника, бізнес-партнера або родича.

Ключові вимоги до ємностей

Залишитися повністю задоволеними покупкою вийде, якщо келих або фужер:

  • підійде для певного напою;
  • не матиме нерівностей та інших дефектів;
  • дозволить насолоджуватися природним кольором вина, коньяку тощо;
  • порадує продуманістю дизайну.

Посудина повинна підкреслювати красу та аромат напою, а також розкривати його смакові властивості, не привертаючи на себе надто багато уваги.

Вибір келихів та фужерів: що потрібно знати

Перше, у чому слід розібратися перед покупкою, – який товар вам необхідний. Келихи є посудинами з широкою сферою застосування – в них можна наливати воду, коктейлі, вино, шампанське, міцний алкоголь. Фужери є різновидом келихів, використовуються для вина та мають важливу особливість – довгу тонку ніжку. Крім візуального ефекту, вона потрібна для відокремлення руки від напою, що дозволяє довше зберегти рідину в охолодженому стані.

Величезне значення має вибір правильної посудини для конкретного напою. Якщо помилитися з матеріалом та формою, то навіть елітний алкоголь не видасться смачним. Найчастіше для виготовлення використовують кришталь та скло, причому можна обрати вироби нестандартних форм та з кольоровими вставками. Кришталеві келихи та фужери досить крихкі і вимагають особливого догляду, але приваблюють глянцевим блиском та презентабельністю. Скляні виглядають елегантно та підходять для миття у посудомийній машині.

Що стосується призначення, то є кілька важливих нюансів:

  1. Келихи для води мають об'єм до 0,85 л та заповнюються на 50%.
  2. Для червоного вина використовуються посудини об'ємом 200-300 мл із звуженим верхом та широкою серединою, що дозволяє забезпечити гарне насичення напою киснем та розкрити смакові якості.
  3. Для білого вина підходять фужери об'ємом 150 мл із витягнутою формою та довгою ніжкою.
  4. Для коньяку та бренді слід купувати широкі посудини об'ємом 200-300 мл, які заповнюються лише на третину.
  5. Для мартіні використовують фужери у формі блюдця об'ємом 200 мл.
  6. Є спеціальні округлі келихи для фрапе об'ємом 250 мл, які трохи звужуються у верхній частині.

Келихи та фужери

Показано з 1 по 12 із 12 (всього 1 сторінок)